Wednesday 24th April 2024 | |||||
Men - Ulster Anderson Cup - Quarter-Finals | |||||
19:45 | N.I. Civil Service v North Down N.I. Civil Service v North Down | Ulster Umpires | Ian Creighton, Colin Scott (umpires) | ||
Men - Kirk Cup - Semi-Finals | |||||
19:45 | Banbridge v Belfast Harlequins Banbridge v Belfast Harlequins | Ulster Umpires | Allister Campbell, Neal Hermon (umpires) | ||
Saturday 27th April 2024 | |||||
Men - EYHL Champions Trophy Semi-Finals | |||||
15:00 | Banbridge v YMCA Banbridge v YMCA | Irish HUA | Bruce Bale, Shane O'Donnell, Oli Brown (Travelling Reserve) (umpires) David Acheson, Karen Burrell, Alistair Donaldson, Raymond Hughes, Sarah Ingram, Erica Porter (technical officials) | ||
17:00 | Lisnagarvey v Monkstown Lisnagarvey v Monkstown | Irish HUA | Russell Donaldson, Alison Keogh, Oli Brown (Travelling Reserve) (umpires) | ||
Men - Munster Charity Cup - Final | |||||
16:00 | Catholic Institute v Waterford Catholic Institute v Waterford | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Men - Munster Junior Cup - Final | |||||
13:00 | (Organised by Cork Church of Ireland B) | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Men - Linden Cup - Final | |||||
14:00 | Mossley v PSNI Mossley v PSNI | Ulster Umpires | Paul Bonar, Ross Jones (umpires) | ||
Men - Ulster Junior Cup Finals - Junior 2 League Cup Final | |||||
16:00 | North Down 2 v Lisnagarvey 4 North Down 2 v Lisnagarvey 4 | Ulster Umpires | Allister Campbell, Colin Scott (umpires) | ||
Men - Ulster Junior Cup Finals - Junior 3 League Cup Final | |||||
11:30 | Armagh v PSNI 2 Armagh v PSNI 2 | Ulster Umpires | Gareth Herron, Peter Watson (umpires) | ||
Men - Ulster Junior Cup Finals - Junior 4 League Cup Final | |||||
13:30 | Saintfield 2 v Lisnagarvey 5 Saintfield 2 v Lisnagarvey 5 | Ulster Umpires | Sam Henry, Graham Higgin (umpires) | ||
Women - EYHL Champions Trophy Semi-Finals | |||||
10:30 | Loreto v University College Dublin Loreto v University College Dublin | Irish HUA | Sarah Craig, Robert Johnston, Amy Jones (Travelling Reserve) (umpires) | ||
12:30 | Railway Union v Catholic Institute Railway Union v Catholic Institute | Irish HUA | Ellie Duffy, Aaron Saunders, Amy Jones (Travelling Reserve) (umpires) | ||
Women - Munster Examiner Cup - Final | |||||
14:00 | Bandon v Cork Church of Ireland Bandon v Cork Church of Ireland | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Women - Munster Division 4 Cup - Final | |||||
12:00 | Clonmel v Tipperary 2 Clonmel v Tipperary 2 | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Women - Munster Division 5 Cup - Final | |||||
15:00 | Bandon 3 v Dungarvan 2 Bandon 3 v Dungarvan 2 | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Women - Munster Division 6 Plate - Final | |||||
11:00 | Cork Wanderers 3 v Limerick 2 Cork Wanderers 3 v Limerick 2 | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Women - Ulster Intermediate Plate - Final | |||||
15:30 | Saintfield v Ulster Elks 3/Bangor Saintfield v Ulster Elks 3/Bangor | Ulster Umpires | Sarah Boal, Claire Oliphant (umpires) | ||
Women - Ulster McConnell Shield - Final | |||||
12:00 | Queen's 2/Belfast Harlequins 2 v Pegasus 2 Queen's 2/Belfast Harlequins 2 v Pegasus 2 | Ulster Umpires | Gary Molloy, Simon Neale (umpires) | ||
Sunday 28th April 2024 | |||||
Men - EYHL Champions Trophy Final | |||||
15:30 | @ Havelock Park | Umpires will be provided by Irish HUA | |||
Men - Munster Cork Cup - Final | |||||
13:00 | Catholic Institute B v Cork Church of Ireland C Catholic Institute B v Cork Church of Ireland C | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Men - Munster McLean Cup - Final | |||||
12:00 | Ashton B v Bandon C Ashton B v Bandon C | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Men - U15 Finals - Boys Development | |||||
10:30 | N.I. Civil Service v Cookstown N.I. Civil Service v Cookstown | Umpires will be provided by Ulster Umpires | |||
Men - U15 Finals - Boys Intermediate | |||||
12:30 | North Down v Bangor North Down v Bangor | Umpires will be provided by Ulster Umpires | |||
Men - U15 Finals - Boys Performance | |||||
14:30 | Lisnagarvey v Instonians/Cookstown Lisnagarvey v Instonians/Cookstown | Umpires will be provided by Ulster Umpires | |||
Women - EYHL Champions Trophy Final | |||||
13:00 | @ Havelock Park | Umpires will be provided by Irish HUA | |||
Women - Munster Division 2 Cup - Final | |||||
15:00 | Ashton 2 v Catholic Institute 2 Ashton 2 v Catholic Institute 2 | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Women - Munster Division 3 Cup - Final | |||||
11:00 | Cork Church of Ireland 2 v University College Cork 3 Cork Church of Ireland 2 v University College Cork 3 | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Women - Munster Division 6 Cup - Final | |||||
14:00 | Cashel/New Inn 2 v Clonmel 2 Cashel/New Inn 2 v Clonmel 2 | Umpires will be provided by Munster HUA | |||
Women - U15 Finals - Girls Development 1 | |||||
11:30 | Pegasus v Raphoe/Ballynahinch Pegasus v Raphoe/Ballynahinch | Ulster Umpires | Jenny Magee, | ||
Women - U15 Finals - Girls Development 2 | |||||
09:30 | Owls v Pegasus Owls v Pegasus | Ulster Umpires | Ian Parsley, George Redpath, | ||
Women - U15 Finals - Girls Intermediate | |||||
13:30 | Rainey/Ards v CI Rainey/Ards v CI | Ulster Umpires | Louise Creighton, Phil Whitten, | ||
Women - U15 Finals - Girls Performance | |||||
16:00 | Mossley v Portadown Mossley v Portadown | Ulster Umpires | Gary Molloy, Michael Scott (umpires) | ||
Wednesday 1st May 2024 | |||||
Men - Ulster Anderson Cup - Quarter-Finals | |||||
19:30 | Kilkeel v Banbridge Kilkeel v Banbridge | Ulster Umpires | Ian Creighton, Robert Johnston (umpires) | ||
Saturday 4th May 2024 | |||||
Men - Irish Senior Cup Final | |||||
15:45 | Banbridge v Lisnagarvey Banbridge v Lisnagarvey | Irish HUA | Malcolm Coombes, Simon MacAllister (umpires) | ||
Men - Ulster Promotion/Relegation Play-Off - Premier/Intermediate | |||||
13:00 | North Down v Mossley North Down v Mossley | Ulster Umpires | Allister Campbell, Aaron Donnell (umpires) | ||
Women - Irish Senior Cup Final | |||||
12:45 | Catholic Institute v Railway Union Catholic Institute v Railway Union | Umpires will be provided by Irish HUA | |||
Women - Ulster Promotion/Relegation Play-Off - Premier/Senior 1 | |||||
15:00 | Armagh v Coleraine Armagh v Coleraine | Ulster Umpires | Sarah Craig, Julie Fisher (umpires) | ||
Tuesday 7th May 2024 | |||||
Men - Kirk Cup - Final | |||||
20:15 | Banbridge/Belfast Harlequins v Lisnagarvey Banbridge/Belfast Harlequins v Lisnagarvey | Ulster Umpires | Neal Hermon, Aaron Saunders, Oli Brown (Travelling Reserve) (umpires) | ||
Women - Denman Ulster Shield | |||||
19:00 | Pegasus v Ulster Elks Pegasus v Ulster Elks | Ulster Umpires | Mike Campbell, Amy Jones, Michael Scott (Travelling Reserve) (umpires) | ||
Saturday 11th May 2024 | |||||
Men - Irish Hockey Trophy Final | |||||
North Down v Kilkeel North Down v Kilkeel | Irish HUA | Neal Hermon, Gary O'Connor (umpires) | |||
Women - Irish Hockey Trophy Final | |||||
Glenanne v Lisnagarvey Glenanne v Lisnagarvey | Umpires will be provided by Irish HUA | ||||
Women - Irish Hockey Challenge Final | |||||
Kilkeel v Bangor Kilkeel v Bangor | Umpires will be provided by Irish HUA | ||||
Sunday 12th May 2024 | |||||
Men - Irish Junior Cup Final | |||||
Lisnagarvey 2 v Corinthians 2 Lisnagarvey 2 v Corinthians 2 | Umpires will be provided by Irish HUA | ||||
Men - Irish Hockey Challenge Final | |||||
Limerick v Weston Limerick v Weston | Umpires will be provided by Irish HUA | ||||
Women - Irish Junior Cup Final | |||||
Loreto 2 v Railway Union 2 Loreto 2 v Railway Union 2 | Umpires will be provided by Irish HUA | ||||
Tuesday 14th May 2024 | |||||
Men - Ulster Anderson Cup - Semi-Finals | |||||
Instonians v Lisnagarvey Instonians v Lisnagarvey | Umpires will be provided by Ulster Umpires | ||||
North Down/NICS v Kilkeel/Banbridge North Down/NICS v Kilkeel/Banbridge | Umpires will be provided by Ulster Umpires | ||||
Saturday 18th May 2024 | |||||
Men - Ulster Anderson Cup - Final | |||||
Umpires will be provided by Ulster Umpires |